Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admiterea 2018 - Înscriere pentru absolvenții de liceu

Admiterea 2018 - Înscriere pentru absolvenții de liceu

ŞTIAȚI CĂ

VĂ PUTEȚI ÎNSCRIE ACUM ÎN ANUL ŞCOLAR 2018 - 2019?

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI!

VEȚI BENEFICIA DE OFERTELE NOASTRE SPECIALE!

URMAŢI-VĂ VOCAŢIA!

Dacă aveți chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor dumneavoastră, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” vă oferă cea mai bună opţiune pentru a vă urma vocaţia şi a vă pregăti la cel mai înalt nivel!

Aveți oportunitatea de a urma:

- Programe de pregătire conforme unui curriculum european

- Stagii de practică în cele mai bune spitale şi clinici de stat și private, centre de recuperare şi lanţuri de farmacii din Bucureşti

Puteți accesa:

- Burse de Excelenţă

- Burse de studiu internaţional

- Stagii de pregătire clinică în străinătate prin programe şi proiecte europene ( European Nursing Module, Erasmus + )

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

- La absolvire, şcoala vă oferă sprijinul pentru angajare atât în ţară, cât şi în străinătate, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

CU SAU FĂRĂ BAC?

Puteți urma învăţământul postliceal cu sau fără BACALAUREAT Conform Legii nr. 1/2011, Art 44 (9).

OPORTUNITATE:MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

Înscriți-vă acum pentru a vă rezerva locul la şcoală şi vă oferim săptămânal meditaţii gratuite pentru materiile alese la BAC. Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi vă vom ajuta să promovați acest examen! Vă oferim GRATUIT un program de MEDITAŢII PENTRU BACALAUREAT, susţinut de cei mai buni profesori! Astfel, printr-un efort comun, obţinerea diplomei de BAC va fi mult mai ușoară, iar perspectivele dumneavoastră de angajare la finalizarea şcolii vor fi mai mari.

BAC-ul nu este necesar nici la înscriere, nici la absolvire, nici la angajare, dar noi susţinem că este bine să îl aveți!

Urmați o carieră sigură și foarte căutată în întreaga Europă!

Veniți să vă formați pentru profesia de Asistent Medical!

PAŞII PE CARE ÎI AVEȚI DE URMAT PENTRU A VĂ ÎNSCRIE:

1. Depuneți dosarul de înscriere la secretariatul şcolii şi achitaţi taxa de înscriere – 200 RON

Dosarul plic trebuie să conţină următoarele documente:

1. Fişa de înscriere pentru admitere – va fi completată la depunerea dosarului şi va fi avizată de comisia de admitere;
  2. Certificat de absolvire a liceului (original și copie) / Diploma de Bacalaureat (original și copie) sau   adeverinţa de absolvire a liceului pentru absolvenţii promoţiei 2018 (12 clase sau 13 clase) (original);
  3. Foaia matricolă clasele IX – XII / XIII (copie legalizată);
  4. Document de identitate (original şi copie);
  5. Certificat de naştere (original şi copie);
  6. Certificat de căsătorie (original şi copie), în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;
  7. Adeverinţă medicală din care să reiasă că este „apt clinic şi psihic” pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea ( original);
  8. Chitanţa pentru plata taxei de înscriere (original şi copie);
  9. Chitanţa pentru plata taxei de şcolarizare, integral sau prima rată (original şi copie) după ce este declarat „Admis”)
  10. Scrisoare de intenţie în care să motiveze alegerea profesiei şi a calificării, scrisă de mână.
  11. Dosar plic de carton.

Documentele de la punctele 2, 4, 5, 6, 8 și 9 vor fi prezentate în original şi în copie pentru certificare „conform cu originalul” de către un membru al comisiei de admitere.

Pentru respectarea prevederilor în vigoare privind regimul actelor de studii în România toţi candidaţii, inclusiv candidatele căsătorite, vor fi înscrişi cu numele din certificatul de naştere.

2. Susţineți interviul vocaţional

3. Achitați TAXA DE ŞCOLARIZARE dacă ați fost declarat ADMIS şi semnați contractul de şcolarizare, imediat după susținerea interviului vocațional.

bonus burst1

• ȊN PERIOADA 16.04 – 25.05.2018:

-  reducere de 400 RON la taxa integrală:

• taxa anuală de şcolarizare este  3.560 RON

-  reducere de 400 RON la plata în rate:

• reducere de 400 RON la ultima rată:

-          pentru sistemul de 4 rate, rata IV este 690 RON

-          pentru sistemul de 6 rate, rata VI este 120 RON

• ȊN PERIOADA 28.05 – 31.08.2018:

-  reducere de 200 RON la taxa integrală:

• taxa anuală de şcolarizare este de 3.760 RON

Citit 12011 ori Ultima modificare Joi, 12 Aprilie 2018 21:59