ALEGE O CALIFICARE PROFESIONALĂ POTRIVITĂ PENTRU TINE!

Școala oferă două calificări cu acreditare ARACIP:

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

420 locuri din care:
– 210 locuri dimineaţa
– 210 locuri după-amiază

ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ȘI RECUPERARE

30 de locuri dimineața

Certificatul de Calificare Profesională Nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este recunoscut internațional.

ASIGURĂ-ŢI VIITORUL ACUM!

• CALITATEA EDUCAȚIEI în Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din București este certificată prin:
  • TRADIȚIA DE PESTE 30 DE ANI ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL POSTLICEAL SANITAR
  • ACREDITAREA de către Ministerul Educaţiei Naționale prin M.E.C.T.S. nr. 3391 / 29.02.2012 și O.M.E.N.C.S. nr. 4422 / 04.07.2016
  • ADMITEREA organizată pe baza criteriilor generale de admitere în învăţământul postliceal, aprobate prin M.E.C.T.S. nr. 5346 / 2011.
  • COMPETENȚA cadrelor didactice care activează atât în cadrul școlii, cât și în unități sanitare.
  • STAGII DE PRACTICĂ desfășurate în cele mai cunoscute unități sanitare din sistemul de stat sau privat, care asigură dobândirea competențelor specifice, în medii diverse și la standarde înalte.
  • PROIECTE INTERNAȚIONALE – elevii școlii au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din străinătate prin schimburile de experiență și proiectele europene derulate pe toată durata studiilor; de asemenea, pot accesa burse de pregătire profesională prin MODULUL EUROPEAN DE NURSING ( European Nursing Module ). Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing   (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

De asemenea, prin Acreditarea Erasmus+, pentru perioada 2022 – 2027, 175 de elevi de la toate calificările profesionale vor beneficia de stagii de practică în spitale din țările europene.

• FINANȚARE ȘI REDUCERI DE TAXE – Pentru susținerea financiară a cursanților,

școala vă poate asigura suport prin plata taxei în rate – există mai multe opțiuni de rate.

IMPORTANT!

Taxa școlară acoperă TOATE cheltuielile de școlarizare.

BONUS:

• UNIFORMĂ, GEANTĂ ŞI RECHIZITE – GRATUIT – acestea sunt incluse în cuantumul taxei de şcolarizare, în fiecare an de studiu.

În plus, ai acces la:

• BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI (unități sanitare din țară și din străinătate, firme de recrutare pentru asistenții medicali etc.)
  • BURSE DE STUDIU
  • CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, în timpul și după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Profesia de asistent medical îți asigură un loc de muncă sigur în Europa, cu salarii care încep de la 2.000 euro / lună. Astfel, taxele de școlarizare pentru cei 3 ani de studiu se recuperează foarte repede. Pentru elevii care aleg să lucreze în țară situația este foarte bună deoarece salariile asistenților medicali au crescut considerabil în ultimii ani.

• PROGRAMUL FLEXIBIL DE STUDIU – În funcție de programul lor zilnic, elevii școlii au posibilitatea de a opta pentru:
  • cursuri de dimineață – între orele 8.00 – 14.00
  • cursuri după-amiază – între orele 15.00 – 21.00
  • MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT – Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din București vine în sprijinul elevilor pentru promovarea examenului de Bacalaureat cu meditații gratuite
  • ACCES LA BIBLIOTECA ŞCOLII – fizic și online prin Platforma Elearning

Acum a sosit momentul în care trebuie să hotărăști calea pe care vei merge mai departe.

Pentru mai multe informații accesează secțiunea Admitere.

TE AȘTEPTĂM LA ÎNSCRIERE!
VEZI AICI PROGRAMUL

Canalul nostru de Youtube