Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - --O CARIERĂ PENTRU SĂNĂTATEA EUROPEI--
--O CARIERĂ PENTRU SĂNĂTATEA EUROPEI--

Ești în clasa a XII-a și deja te gândești la examenul de Bacalaureat? Ai un job, dar crezi că este momentul să îți schimbi cariera?

Optează pentru o profesie căutată în întreaga Europă! Poți deveni acea persoană care ajută oamenii să depășească situațiile de boală prin profesionalism, răbdare și dăruire. Alege să fii asistent medical! După 3 ani de școală vei avea un loc de muncă asigurat.

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” este cea mai mare instituție de învățământ preuniversitar sanitar particular din România, care pregăteşte, încă din anul 1990, asistenţi medicali. Școala oferă trei calificări profesionale ACREDITATE:

- Asistent Medical Generalist

- Asistent Medical de Farmacie

- Asistent Medical de Balneofiziokinetoterapie și Recuperare

Certificatul de Calificare Profesională Nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este recunoscut internațional.

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” București, ale cărei rezultate sunt recunoscute atât pe plan național, cât și international, este o școală de tradiție, înființată de Dr. Mioara Mincu, personalitate marcantă a medicinei românești.

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” București este membră a Modulului European de Nursing din anul 1999.

Poți să te înscrii cu sau fără diplomă de BACALAUREAT, conform Legii 1/2011, art. 44 (9).

Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi te vom ajuta să promovezi și acest examen printr-un program de meditaţii gratuite! Astfel, printr-un efort comun, obţinerea diplomei de BAC va fi mult mai ușoară, iar perspectivele tale de angajare, în țară sau străinătate, vor fi mai mari.

De ce să alegi Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila”?

•Vei beneficia de experienţa în educaţie de peste 29 de ani

•Vei fi instruit de un corp profesoral bine pregătit, din care fac parte medici, asistenți medicali și cadre didactice de alte specialități

•Lista partenerilor în instruirea clinică cuprinde cele mai bune spitale de stat, clinici şi spitale particulare, lanţuri renumite de farmacii şi instituţii din domeniul balneofiziokinetoterapiei şi recuperării medicale

•Ai șansa de a participa la stagii de pregătire în spitale din Europa

•Ai acces la cursuri Master Class, cursuri de dezvoltare personală

•Poţi beneficia de burse de excelenţă, de merit, sociale şi pentru schimburile de experienţă în străinătate

•Taxa de şcolarizare promovată de şcoala noastră include TOATE costurile necesare formării

•Certificatul de Calificare Profesională nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este ELIGIBIL INTERNAȚIONAL

•Clubul Absolvenţilor te va  îndruma după absolvire în paşii pe care îi vei avea de făcut pentru angajare. Peste 80% dintre elevii noștri se angajează imediat după absolvire, în țară și străinătate.

Viața de elev înseamnă și numeroase activități extrașcolare, de voluntariat, concursuri, conferințe, excursii, Balul Bobocilor și altele menite să te formeze personal și profesional.

Te anunțăm de acum că cei 3 ani de școală nu vor fi întotdeauna ușori, dar noi ne vom strădui să-i facem cei mai frumoși din viața ta! În permanență, o echipă profesionistă va fi alături de tine pentru a te sprijini!

INVESTIM ÎN EDUCAȚIE ȘI SĂNĂTATE

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” BUCUREȘTI