Marti, 12 mai, ora 10, in sediul din Valter Maracineanu, elevii anului II, calificarea Asistent Medical de Farmacie, sunt invitati la lansarea celei de-a V-a editii Zentiva Express.
Prin implementarea acestui proiect se dorește specializarea elevilor, astfel încât, la absolvirea scolii, aceștia să poată fi angajați în compania Zentiva, Divizia de Operatiuni Industriale.
Proiectul se adreseaza elevilor anului II si presupune: prezenta la Scoala de Vara Zentiva timp de 5 zile, urmata de participarea la stagiul de practica in Companie in luna septembrie.
In final, elevii cu perfomanțe deosebite în cadrul programului, vor primi burse de studiu pe toata durata anului III.
Dupa finalizarea studiilor exista posibilitatea angajarii pe termen lung în compania Zentiva.
Detalii legate de obiectivele si etapele proiectului vom afla maine de la Cristina Luca- Project Manager Scoala de Valori, ne informeaza prof. Anca Grecu, Responsabil al Catedrei AMF.