Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” demarează în perioada următoare o serie de activități legate de selecția elevilor, în vederea participării la schimbul de experiență European Nursing Module  (ENM), din perioada 09 – 20 octombrie 2017.

Se pot înscrie elevii din anii I și II, calificarea asistent medical generalist.

Calendar selecție:
– 16 – 18 mai 2017: depunere dosar la prof. Larisa Costin.

Conținut dosar:

–          CV tip Europass (în limba engleză)

–          Scrisoare de intenție (în limba engleză)

–          Recomandare prof. diriginte

–          Recomandare prof. nursing

–          Raport de activitate, adeverințe, diplome, certificate care atestă participarea la activități școlare și extrașcolare

– 19 mai 2017: interviu și afișarea rezultatelor. Interviul va avea loc în sala A1, sediul Viitorului, ora 14,30.

– 22 mai 2017: ședință pentru semnarea documentelor (ora 12.00, sediul Viitorului).

Cerințe:

–          Limba engleză (nivel mediu)

–          Cunoștințe de nursing ( Modulul Tehnici de nursing și investigații, Modulul Administrarea Medicamentelor, Modulul Ființa umană și nursing-ul)

Facilități:

–          Bursă în valoare de 350 euro, pentru stagiul internațional de instruire clinică, oferită de Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”

–          Stagiu de instruire clinică de 2 săptămâni

–          Posibilitatea de a alege țara pentru desfășurarea stagiului de instruire clinică (din lista de parteneri disponibilă)

–          Certificat de efectuare a stagiului de instruire clinică semnat de partenerul internațional

–          Îmbunătățirea cunoștințelor de limbă engleză

–          Dezvoltare profesională și personală

prof. Larisa Costin