Elevii noștri au participat la comunicările științifice pe teme de cultură și civilizație anglo-saxonă unde au obținut cele mai importante premii:

• Gelu Costache, anul II B calificarea balneofiziokinetoterapie a obținut premiul I cu lucrarea „The fantastic brain”, îndrumător prof. Raluca Brad.
  • Lavinia Bibe,  anul I A la calificarea balneofiziokinetoterapie a obținut premul II cu lucrarea „Healthy diet, beauty advice and natural treatment of skin diseases”, având ca îndrumător prof. Alina Ioniță.
  • Cristina Zugravu, anul I C la calificarea balneofiziokinetoterapie cu lucrarea „What is stresss”, având ca îndrumător pe prof. Cristina Greculeac.

Concursul a fost organizat la nivel regional de doamna Adriana Răducu, profesoară a Liceului Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”. Sesiunea de Comunicări Științifice pe Teme de Cultură și Civilizație ale Spațiului Anglo-Saxon, s-a desfășurat în Aula Universității Ecologice București din Grozăvești, pe data de 21 aprilie. La concurs au participat 60 de lucrări, cu circa 150 de elevi în public, fiind reprezentate 15 licee bucureștene și 4 licee din provincie.

{gallery}stories/2016/ConcursEngl{/gallery}