Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” are deosebita plăcere de a invita elevii şi profesorii şcolii, la Ceremonia de Absolvire a Promoţiei 2015, calificările Asistent Medical de Farmacie şi Asistent Medical de Balneofiziokinetoterapie şi Recuperare.

Cu ocazia încheierii celui de-al 25-lea an de activitate a şcolii noastre, un număr de 180 de elevi însoţiţi de profesorii şi îndrumătorii lor, vor depune Legământul Asistentului Medical.
În cadrul acestui eveniment vor fi înmânate şi premiile celor mai buni elevi ai claselor din toţi anii de studiu, calificările AMF si BFKT.

Evenimentul va avea loc joi, 18 Iunie 2015, la Sala Savoy a Teatrului de Revistă „Constantin Tănase”, Calea Victoriei, nr. 33, începând cu orele 10.00 a.m.

Vă așteptăm cu drag!