Admiterea 2017 - Preînscriere pentru elevii de liceu

SUNTEȚI ÎN CLASA A XII-A ( A XIII-A seral sau frecvență redusă ) ŞI VĂ PREOCUPĂ VIITORUL  DUMNEAVOASTRĂ?

ALEGEȚI O OPŢIUNE SERIOASĂ PENTRU VIITORUL DUMNEAVOASTRĂ PROFESIONAL CU DOAR 900 RON!

ŞTIAȚI CĂ

VĂ PUTEȚI PREÎNSCRIE ACUM  ÎN ANUL ŞCOLAR 2017-2018 CHIAR DACĂ NU SUNTEȚI ABSOLVENȚI?

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI!

VEȚI BENEFICIA DE OFERTELE NOASTRE SPECIALE!

URMAŢI-VĂ VOCAŢIA!

Dacă aveți chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor dumneavoastră, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” vă oferă cea mai bună opţiune pentru a vă urma vocaţia şi avă pregăti la cel mai înalt nivel!

Aveți oportunitatea de a urma:

-  Programe de pregătire conforme unui curriculum european

- Stagii de practică în cele mai bune spitale şi clinici de stat și private, centre de recuperare şi lanţuri de farmacii din Bucureşti

Puteți accesa:

- Burse de Excelenţă

- Burse de studiu internaţional

- Stagii de pregătire clinică în străinătate prin programe şi proiecte europene ( European Nursing Module, Erasmus + )

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

- La absolvire, şcoala vă oferă sprijinul pentru angajare atât în ţară, cât şi în străinătate, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

PAŞII PE CARE ÎI AVEȚI DE URMAT PENTRU A VĂ PREÎNSCRIE:

1. Depuneți dosarul de preînscriere la secretariatul şcolii.

Dosarul plic trebuie să conţină următoarele documente:

1. Fişa de preînscriere pentru admitere – va fi completată la depunerea dosarului şi va fi avizată de comisia de admitere;
  2. Adeverinţa de elev pentru preînscriere;
  3. Document de identitate (original şi copie);
  4. Certificat de naştere (original şi copie);
  5. Certificat de căsătorie (original şi copie), în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;
  6. Adeverinţă medicală din care să reiasă că este  „apt clinic şi psihic” pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea;
  7. Chitanţa pentru plata taxei de înscriere (original);
  8. Chitanţa pentru plata taxei de şcolarizare, integral sau prima rată (original; după ce este declarat „Admis”);
  9. Scrisoare de intenţie în care să motiveze alegerea profesiei şi a calificării.

Dosarul va fi completat ulterior cu actele doveditoare ale absolvirii liceului.

Pentru respectarea prevederilor în vigoare privind regimul actelor de studii în România toţi candidaţii, inclusiv candidatele căsătorite, vor fi înscrişi cu numele din certificatul de  naştere.

2. Susţineți interviul vocaţional

3. Semnați un precontract pentru rezervarea locului,dacă în urma interviului vocaţional obţineți rezultatul ADMIS şi plătiți o garanţie în valoare de:

- 3000 RON, respectiv taxa de şcolarizare integrală

- sau 1200 RON, respectiv prima rată din cele 4 rate ale taxei de şcolarizare

- sau 900 RON, respectiv prima rată din cele 6 rate ale taxei de şcolarizare

în ziua în care susțineți interviul.

4. Depuneți la dosarul de preînscriere Adeverinţa / Certificatul de Absolvire şi Foaia Matricolă în termen de 7 zile după absolvirea liceului, pentru validarea locului rezervat.

5. Semnați contractul de şcolarizare

Statutul de elev al şcolii îl veți obţine numai după completarea cu documentele de absolvire a dosarului de preînscriere şi semnarea contractului de şcolarizare.

bonus burst1

• PÂNĂ LA 14 APRILIE 2017:

-  reducere de 800 RON :

• preînscriere / înscriere gratuită
  • taxa anuală de şcolarizare este 3000 RON

-  reducere de 600 RON la plata în rate:

• preînscriere / înscriere gratuită
  • reducere de 400 RON la ultima rată:

-          pentru sistemul de 4 rate, rata IV este 500 RON

-          pentru sistemul de 6 rate, rata VI este 100 RON

• ȊN PERIOADA 19 APRILIE – 26 MAI 2017:

-  reducere de  600 RON:

• taxa anuală de şcolarizare este 3000 RON

-  reducere de 400 RON la ultima rată:

-          pentru sistemul de 4 rate, rata IV este 500 RON

-          pentru sistemul de 6 rate, rata VI este 100 RON

OPORTUNITATE:MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

Vara e aproape și aveți multe emoții din cauza BAC-ului? Chiar dacă nu vă simțiți bine pregătiți, vă recomandăm să nu îl evitați. Imediat după preînscriere vă oferim săptămânal MEDITAȚII GRATUITE pentru materiile alese la BAC. Dacă nu îl veți lua acum, lucrăm împreună (continuăm meditațiile tot gratuit) și în timpul celor trei ani de școlarizare vă vom ajuta să promovați acest examen!

Prin școlarizarea pentru formarea în profesia de asistent medical, aveți șansa să promovați Bac-ul în următorii 3 ani!

BAC-ul nu este necesar nici la înscriere, nici la absolvire, nici la angajare, dar noi susţinem că este bine să îl aveți!

Citit 3022 ori Ultima modificare Luni, 03 Aprilie 2017 22:09

brighton.jpgedu_ro.jpgefnweb_eu.JPGeurope_eu.JPGministerulsanatatii_ro.jpgnmcuk_org.JPGoamr_ro.JPG

Ultimele articole